Daugybė vaikų Lietuvoje anksti pradeda rūkyti, vartoti alkoholį ir net narkotikus vien todėl, kad jie negauna pakankamai dėmesio ir palaikymo. Lietuvoje alkoholį reguliariai vartoja net 34% paauglių, rūko apie 30%. Vaikų ir jaunuolių savižudybių rodiklis, tarp 15–19 m. paauglių, Lietuvoje yra didžiausias tarp ES šalių ir beveik 4 kartus viršija ES rodiklį. Pagal bendrąjį empatijos lygį tarp 67 šalių Lietuvai teko paskutinė vieta.
Vaikams reikia ne daiktų – vaikams reikia pozityvaus dėmesio!!!
Prevencija yra įmanoma! – Mokslininkų teigimu situaciją galima kardinaliai pagerinti skatinant tėvus kokybiškai leisti laiką su vaikais (kartu žaisti, kartu tvarkytis, domėtis vaiko reikalais) ir didinant vaikų dalyvavimą organizuoto sporto užsiėmimuose. Šiuo metu sporto užsiėmimus Lietuvoje lanko tik apie 20% vaikų. Palyginimui, Islandijoje ir Skandinavijos šalyse organizuotai sportuoja iki 90% vaikų, 6-12 m.!
Mes buriame vaikus į draugiško futbolo treniruotes. Vaikus iš nepilnų, daugiavaikių, socialiai pažeidžiamų šeimų ir globos namų kviečiame lankyti futbolo treniruotes nemokamai kartu su kitais vaikais. Juos moko specialiai apmokyti, draugiški treneriai, vaikai išmokomi atsiprašyti, dirbti ir žaisti komandoje.
Tai jau išbandyta Islandijoje
Islandija nacionaliniu mastu įgyvendino masinio vaikų užimtumo sportu programą. Per 14 m. nuo 1998 m., Islandijoje alkoholio vartojimas, 15-16 m. paauglių tarpe, krito nuo 42 iki 5 proc., bandžiusių narkotikus nuo 17 iki 7 proc., o rūkančių nuo 23 iki 3 proc.
Paramos fondas “Padėk gatvės vaikams”:
- Sudaro sąlygas sportuoti draugiškoje aplinkoje mažiau pasiturintiems, iš nepilnų šeimų, bei globos namų vaikams
- Mažina socialinę atskirtį, vykdo alkoholio ir narkotikų vartojimo prevenciją vaikų ir jaunimo tarpe per sportą
- Rūpinasi, jog vaikams būtų kur sportuoti, todėl siekia, kad būtų statoma nauja sporto infrastruktūra ir atnaujinama sena
- Kuria Skandinaviško modelio bendruomeninio sporto programą Lietuvai! Programos tikslas – jog vaikai praleistų daugiau aktyvaus ir kokybiško laiko su tėvais, organizuotai sportuotų su draugais. Tai labiau sustiprina jų tarpusavio ryšį, stiprėja socialiniai ryšiai bendruomenėje, vaikai nepradeda anksti rūkyti, vartoti alkoholio, mažėja nusikalstamumas, valstybė tampa saugesne vieta gyventi.